Top
Begin typing your search above and press return to search.

TOPPERS� LIST

By The Assam Tribune
  • Facebook
  • Twitter
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Linkedin
  • Print
  • Facebook
  • Twitter
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Linkedin
  • Print
  • Facebook
  • Twitter
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Linkedin
  • Print

1ST SARFARAZ HUSSAIN, 590, (01,C1,C2, C3,C4,19), Betkuchi High School, Guwahati, Kamrup (M); 2nd: Swagat Gogoi, 588, (01,C1, C2, C3, C4, 19), St Xavier�s School, Mancotta, Dibrugarh; Tridip Bora, 588, (01,C1,C2,C3,C4,31), Nagaon Govt Boys� H S School, Nagaon;

3rd: Bhargav Kashyap, 586, (01,C1, C2, C3, C4,19), Shankardev Vidya Niketan, Barpeta; Bikramjit Deuri, 586, (01,C1,C2, C3, C4,19), Shankardev Vidya Niketan, Barpeta; Elius Bokhtier, 586, (01,C1,C2, C3,C4,19), Faringapara High School, Goalpara; Samar Jyoti Kalita, 586, (01,C1,C2,C3,C4,19), Shankerdev Sishu Niketan, Rangia; Jyotirmoy Dutta, 586, (02,C1,C2,C3,C4,19), Udbastu High School, Bihpuria, Lakhimpur;

4th: Bhaskarjyoti Das, 584, (01,C1,C2, C3,C4,19), Bongaigaon High School (E M), Bongaigaon; Khorshed Arif Akand, 584, (01,C1, C2, C3,C4,19), Rainbow English Academy, Hatsingimari, Dhubri; Abhipsha Bharadwaj, 584, (01,C1,C2, C3,C4,19), Little Flower HS School, Dibrugarh; Anindita Nath, 584, (01,C1,C2, C3, C4,19), Pragjyotika English School, Titabor, Jorhat; Debasish Dutta, 584, (01,C1,C2, C3,C4,19), St Mary�s High School, North Lakhimpur; Kaustov Duwarah, 584, (01,C1, C2, C3,C4,19), Sankardev Sishu Vidya Niketan, Simaluguri, Lakhimpur; Arpana Gogoi, 584, (01,C1, C2, C3,C4,19), Shankardev Sishu Vidya Niketan, Sonari, Sivsagar; Priyangshu Goswami, 584, (01,C1, C2, C3, C4,19), Assam Jatiya Bidyalay, Noonmati, Kamrup (M); Rajdeep Nath, 584, (01,C1,C2, C3,C4,19), Suderashan Public School, Khanapara, Kamrup (M); 5th Arnab Kakati, 583, (01,C1,C2, C3,C4,34) Bongaigaon High School (E M), Bongaigaon; Khandakar Nayeem Rejwan, 583, (01,C1,C2,C3,C4,19), Rainbow English Academy, Dhubri; Ashma Yasmin, 583, (01,C1,C2, C3,C4,19), Sankardev Bidya Niketan, Morigaon; Karishma Barman, 583, (01,C1,C2,C3,C4,19), MNC Balika Bidyapith, Nalbari;

6th Prithwiraj Dey, 582, (02,C1,C2, C3,C4,19), Silchar Collegiate School, Silchar, Cachar; Aslam Masud, 582, (01,C1,C2,C3,C4,19), Rainbow English Academy, Dhubri; Ayon Phukan, 582, (01,C1,C2,C3,C4,19), Salt Brook School, Dibrugarh; Rajashree Das, 582, (01,C1,C2,C3,C4,19), BVFC Model High School, Namrup, Dibrugarh; Tanmay Das, 582, (01,C1,C2,C3,C4,19), Ghograpar High School, Nalbari; Rajashree Parashar, 582, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Mary�s HS School, Guwahati, Kamrup (M);

7th Puja Saikia, 580, (01,C1,C2, C3,C4,19), Golaghat Jatiya Vidyalaya, Golaghat; Sanjib Medhi, 580, (01,C1,C2, C3,C4,19), Christjyoti School, Nagaon; Murchana Madhukalya, 580, (01,C1,C2, C3,C4,19), MNC Balika Bidyapith, Nalbari; Chinmoy Kashyap, 580, (01,C1,C2, C3,C4,19), Sankardev Vidya Niketan, Nalbari; 8th Mrinmoi Borah, 579, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Xavier�s School, Duliajan, Dibrugarh; Diksha Priyam Sonowal, 579, (05, C1, C2, C3, C4,19), BVFC Model High School, Namrup, Dibrugarh; Borasha Khatiwora, 579, (01,C1,C2,C3,C4,19), LB Sankardev Sishu Vidyaniketon, Demow, Sivasagar; Nayanika Baruah, 579, (01,C1,C2, C3,C4,19), St Mary�s HS School,

Guwahati, Kamrup (M); Kaustavmoni Saikia, 579, (01,C1,C2,C3,C4,19), Suderashan Public School, Khanapara, Kamrup (M);

9th Hilloljyoti Das, 577, (01,C1, C2, C3, C4,19), Bongaigaon High School (E M), Bongaigaon; Samudranil Dutta, 577, (01,C1,C2,C3,C4,34), Bongaigaon High School (E M), Bongaigaon; Sandipan Paul, 577, (02,C1,C2,C3,C4,19), Silchar Collegiate School, Silchar, Cachar; Vikrant Dey, 577, (02,C1,C2,C3,C4,19), Silchar Collegiate School, Silchar, Cachar; Ankita Chowdhury, 577, (05,C1,C2,C3,C4,19), Salt Brook School, Dibrugarh; Nikita Ghosh, 577, (01,C1,C2,C3,C4,19), Little Flower HS School, Dibrugarh; Pritam Bora, 577, (01,C1,C2,C3,C4,19), Khora HS School, Mornoi, Lakhimpur; Soumava Talukdar, 577, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Joseph�s High School, Moranhat, Sivasagar; Priyakshi Goswami, 577, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Mary�s HS School, Guwahati, Kamrup (M);

10th Rimpa Dutta, 576, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Albert�s High School, Bongaigaon; Mainur Islam Ahmed, 576, (01,C1, C2, C3, C4,19), Sarbajanin Hatsingimari Jatiya Vidyalaya, Dhubri; Zahid Mustafa, 576, (01, C1, C2, C3, C4,19), Happy Child English School, Sipajhar, Darrang; Angad Borchetia, 576, (01, C1, C2, C3, C4,19), Salt Brook School, Dibrugarh; Priyakshi Rajkhowa, 576, (01,C1,C2,C3,C4,19), Kristo Jyoti High School, Bokakhat, Golaghat; Triranga Bikrom Borah, 576, (01,C1,C2, C3, C4, 19), SriRam Banamali Dev Higher Secondary School, Jorhat; Udayan Mahanta, 576, (01, C1,C2,C3,C4,19), Pragjyotika English School, Titabor, Jorhat; Dikshita Das, 576, (01,C1,C2,C3,C4,19), Ramsaraswati Academy, Dadara, Kamrup; Shrestha Medhi, 576, (01,C1,C2,C3,C4,35), St Mary�s HS School, Guwahati, Kamrup (M); Tandrali Chowdhury, 576, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Mary�s HS School, Guwahati, Kamrup (M); Upasa Bora, 576, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Mary�s HS School, Guwahati, Kamrup (M);

11th Poulomi Dam, 575, (02,C1,C2,C3,C4,19), Holy Cross HS School, Silchar, Cachar; Abhinav Phukan, 575, (01,C1,C2,C3,C4,19), Salt Brook School, Dibrugarh; Suryavijoy Kar, 575, (05,C1,C2,C3,C4,19), Salt Brook School, Dibrugarh; Dipjyoti Dutta, 575, (01,C1,C2,C3,C4,19), Dipankar Vidyapith, Jorhat; Prachurjya Deka, 575, (01,C1,C2,C3,C4,19), Pragjyotika English School, Titabor, Jorhat; Samudra Gupta Saikia, 575, (01,C1,C2,C3,C4,31), Pragjyotika English School, Titabor, Jorhat; Fardin Rafique, 575, (01,C1,C2,C3,C4,19), Nagarbera HS School, Nagarbera, Kamrup; Kuranga Nayan Hazarika, 575, (01,C1,C2,C3,C4,19), Salmara High School, Nagaon; Romin Gogoi, 575, (01,C1,C2,C3,C4,19), Demow Higher Secondary School, Sivasagar; Sharmistha Mahanta, 575, (01,C1,C2,C3,C4,19), Morning Star High School, Barangabari, Sonitpur; Soubhick Chandan Bhuyan, 575, (01,C1,C2,C3,C4,19), Little Star School, Biswanath Chariali, Sonitpur; Irfan Sahidullah, 575, (01,C1,C2,C3,C4,19), Pragjyotish English High School, Panbazar, Kamrup (M);

12th Mashood Zaman, 574, (01, C1, C2, C3, C4, 19), Al Ameen Academy, Kalgachia, Barpeta; Jyandeep Baishya, 574, (01, C1, C2, C3, C4,19), Sankardev Sishu Vidya Niketan, Pathsala, Barpeta; Suruj Jyoti Dutta, 574, (01,C1,C2,C3,C4,19), Don Bosco HS School, Boiragimath, Dibrugarh; Yash Sarda, 574, (05, C1, C2, C3, C4,19), St Mary�s School, Paikan, Hailakandi; Abhiruchi Bora, 574, (01,C1,C2,C3,C4,19), Don Bosco High School, Baghchung, Jorhat; Debika Saikia, 574, (01,C1,C2,C3,C4,31), Pragjyotika English School, Titabor, Jorhat; Nipjyoti Deka, 574, (01,C1,C2,C3,C4,19) Pioneer Academy Puthimari, Kamrup; Mohd Fuzail Ahmad, 574 (02,C1,C2,C3,C4,19), Al Ameen Academy, Badarpur, Karimganj; Dhrupad Deka, 574, (01,C1,C2,C3,C4,19) Gangapukhuri Barkuriha High School, Nalbari; Saptarkhi Konwar, 574, (01,C1,C2,C3,C4,19), St. Joseph�s High School, Moranhat, Sivasagar; Manashjyoti Boruah, 574, (01,C1,C2,C3,C4,19), Simaluguri High School, Sivasagar; Antaripa Deka, 574 (01,C1,C2,C3,C4,19), Anand Academy, Dispur, Kamrup (M); Violina Thakuria, 574 (01,C1,C2,C3,C4,19), St Mary�s HS School, Guwahati, Kamrup (M);

13th Himjyoti Thakuria, 573, (01,C1,C2,C3,C4,19) Sankardev Shishu Vidya Niketan, Pathsala, Barpeta; Alympica Talukdar, 573, (01,C1,C2,C3,C4,19), Boitamari H S School, Bongaigaon; Bidisha Sarma, 573, (01,C1,C2,C3,C4,19), Manikpur H S School, Bongaigaon; Kalyani Emon Gogoi, 573, (01,C1,C2,C3,C4,19), Little Flower H S School, Dibrugarh; Raayesha Amin, 573, (01,C1,C2,C3,C4,19), Little Flower H S School, Dibrugarh; Bandita Phukan, 573, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Mary�s H S School, Guwahati, Kamrup (M); Riju Upadhyay, 573, (01,C1,C2,C3,C4,31), Rajgarh Academic Centre, Dibrugarh; Karabee Devi, 573, (01,C1,C2,C3,C4,19), Sankardev Sishu Niketan, Dudhnoi, Goalpara; Madhujya Pratim Saikia, 573, (01,C1,C2,C3,C4,19), Kristo Jyoti High School, Bokakhat, Golaghat; Himangsu Borah, 573, (01,C1,C2,C3,C4,19), Morigaon Town High School, Morigaon; Aparajita Konwar, 573, (01,C1,C2,C3,C4.19), Simaluguri High School, Sivasagar; Mrigashree Dihingia, 573, (01,C1,C2,C3,C4,31), Simaluguri High School, Sivasagar; Deva Kumar Barman, 573, (01, C1, C2, C3, C4, 19), Assam Jatiya Bidyalay, Noonmati, Kamrup (M); Anusmita Barman, 573, 01,C1,C2,C3,C4,19), Assam Jatiya Bidyalay, Noonmati, Kamrup (M); Anindita Talukdar, 573, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Mary�s H S School, Guwahati-3, Kamrup (M); Vidisha Sinha, 573, (05,C1,C2,C3,C4,19), St. Stephen�s School, Guwahati, Kamrup (M);

14th Apeksha Das, 572, (01,C1,C2,C3,C4,19), Sankardev Sishu Niketan, Patacharkuchi, Barpeta; Sukanya Dutta, 572, (01,C1,C2,C3,C4,34), Bordoloni Higher Secondary School, Dhemaji; Mourya Deep Gogoi, 572, (05,C1,C2,C3,C4,19), Salt Brook School, Dibrugarh; Pallab Jyoti Baishya, 572, (01, C1, C2, C3, C4,19), Oil India HS School, Duliajan, Dibrugarh; Krittika Gogoi, 572, (01,C1,C2,C3,C4,19), Pragjyotika English School, Titabor, Jorhat; Amar Sing Thapa, 572, (12, 17, C1, C2, C3, C4, 31) Thepli Aram Eng High School, Karbi Anglong; Abhimanyu Giri, 572, (01,C1,C2,C3,C4,19) St Mary�s High School, North Lakhimpur, Lakhimpur; Sanjibani Borthakur, 572, (01,C1,C2,C3,C4,19), Nagaon Govt Boys� H S School, Nagaon

Bhaskar Jyoti Deka, 572, (01,C1,C2,C3,C4,19), Belsor Higher Secondary School, Nalbari; Amlan Kalita, 572 (01,C1,C2,C3,C4,19), Jnanbikash Vidyapith, Amguri, Sivasagar; Partha Protim Chutia, 572, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Joseph�s High School, Moranhat, Sivasagar; Brasel Borkakoty, 572, (01,C1,C2,C3,C4,19), Don Bosco High School, Tezpur, Sonitpur; Subham Patar, 572, (01,C1,C2,C3,C4,19), Arunodoi Academy, Tangla, Udalguri; Rajashree Barman, 572, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Mary�s HS School, Guwahati, Kamrup (M); Sushmita Bothra, 572, (05,C1,C2,C3,C4,34), St Mary�s HS School, Guwahati, Kamrup (M); Md Sarwar Ahmed, 572, (01,C1,C2,C3,C4,19), Suderashan Public School, Khanapar, Kamrup (M);

15th Washim Rose Ahmed, 571, (01,C1,C2,C3,C4,19), Shankardev Vidya Niketan, Barpeta; Jahnabi Goswami, 571, (01,C1,C2,C3,C4,19), Sankardev Sishu Niketan, Barpeta; Dhritiman Das, 571, (01,C1,C2,C3,C4,19), Bongaigaon High School (E M), Bongaigaon; Wasima Nasrin, 571, (01,C1,C2,C3,C4,19), Bongaigaon High School (EM), Bongaigaon; Apratim Choudhury, 571, (02,C1,C2,C3,C4,19), Holy Cross HS School, Silchar, Cachar; Vivek Bhuyan, 571, (01,C1,C2,C3,C4,19), Jatiya Vidyalaya, Sipajhar, Darrang; Madhurjya Kakoti, 571, (01,C1,C2,C3,C4,19), Salt Brook School, Dibrugarh; Gitashree Saikia, 571, (01,C1,C2,C3,C4,19), BVFC Model High School, Namrup, Dibrugarh; Karan Singh Virdi, 571, (05,C1,C2,C3,C4,19), The New Star School, Rajgarh, Dibrugarh; Suruj Pratim Bora, 571, (01,C1,C2,C3,C4,19), JN Memorial Higher Secondary School, Agia, Goalpara; Jahnabi Gogoi, 571, (01,C1,C2,C3,C4,19), Pragjyotika English School, Titabor, Jorhat; Tanweer Abbas, 571, (02,C1,C2,C3,C4,19), Shyamsundar Vidyamandir, Karimganj; Jyotishikha Bhuyan, 571, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Mary�s High School, North Lakhimpur, Lakhimpur; Iftikar Zaman, 571, (01,C1,C2,C3,C4,19), Brookfield School, North Lakhimpur; Jahnabi Chakravarty, 571, (01,C1,C2,C3,C4,19), MNC Balika Bidyapith, Nalbari; Shivashree Goswami, 571, (01,C1,C2,C3,C4,19), Little Flowers School, Nalbari; Manash Kamal Basistha, 571, (01,C1,C2,C3,C4,19), Sankardev Vidya Niketan, Nalbari; Manali Gogoi, 571, (01,C1,C2,C3,C4,19), Holy Name School, Sivasagar; Swati Lahkar, 571, (01,C1,C2,C3,C4,34), St Mary�s HS School, Guwahati, Kamrup (M); Sagarika Barman, 571, (01,C1,C2,C3,C4,19), Sankardev Vidyaniketan, Zoo Road, Guwahati, Kamrup (M);

16th Angshu Brata Lahkar, 570, (01,C1,C2,C3,C4,34), Marian High School, Barpeta Road, Barpeta; Partha Pratim Patgiri, 570, (01,C1,C2,C3,C4,19), Sankardev Sishu Vidya Niketan, Pathsala, Barpeta; Himprakash Das, 570, (01,C1,C2,C3,C4,19), Bongaigaon High School (EM), Bongaigaon; Nekib Javed, 570, (01,C1,C2,C3,C4,19), Bhupendra Narayan Dev Jatiya Bidyalaya, Mangaldai, Darrang; Anubhav Chaliha, 570, (01,C1,C2,C3,C4,19), Salt Brook School, Dibrugarh; Prayashi Goswami, 570, (01,C1,C2,C3,C4,19, Little Flower HS School, Dibrugarh; Antra Phukan, 570, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Mary�s HS School, Dibrugarh; Jessica Boruah, 570, (01,C1,C2,C3,C4,19), BVFC Model High School, Namrup, Dibrugarh; Shakil Mahmud, 570, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Anthony�s EM School, Gossaigaon, Kokrajhar; Abhigyan Borgohain, 570, (01,C1,C2,C3,C4,19), Nazira Bortala HS School, Nazira, Sivsagar; Akhim Ranjan Borah, 570, (01,C1,C2,C3,C4,19), LB Sankardev Sishu Vidyaniketon, Demow, Sivasagar; Pratyasha Kalita, 570, (01,C1,C2,C3,C4,19), Holy Name School, Sivasagar; Dipandita Das, 570, (01,C1,C2,C3,C4,19), New Guwahati Adarsha High School, Kamrup (M); Banasmita Borah, 570, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Mary�s HS School, Guwahati, Kamrup (M); Niharika Agarwal, 570, (05,C1,C2,C3,C4,31), Happy Child High School, Guwahati, Kamrup (M); Mayukh Nath, 570, (01,C1,C2,C3,C4,19), Suderashan Public School, Khanapara, Kamrup (M);

17th Raj Kashyap Bhuyan, 569, (01,C1,C2,C3,C4,19), Krishna Guru Vidyajyoti (EM), Barpeta; Mrinmoy Barman, 569, (01,C1,C2,C3,C4,19), Banchit Choudhury Shankardev, Sishu Niketan, Sarthebari, Barpeta; Kakoli Goswami, 569, (01,C1,C2,C3,C4,19), Manikpur HS School, Bongaigaon; Ananya Roy, 569, (01,C1,C2,C3,C4,34), Bongaigaon High School (EM), Bongaigaon; Ananya Sarma, 569, (01,C1,C2,C3,C4,19), Bongaigaon High School (EM), Bongaigaon; Raktim Jyoti Bharadwaj, 569, (01,C1,C2,C3,C4,19), Sipajhar HS & MP School, Darrang; Swapnaneel Dowerah, 569, (01,C1,C2,C3,C4,19), Salt Brook School, Dibrugarh; Olimpriya Gogoi, 569, (01,C1,C2,C3,C4,19), Shankardev Vidya Niketan, Dibrugarh; Srishti Chaliha, 569, (01,C1,C2,C3,C4,19), Naharkatia HS School, Dibrugarh; Debasish Nandy, 569, (05,C1,C2,C3,C4,19), The New Star School, Rajgarh, Dibrugarh; Pratyasha Borthakur, 569, (01,C1,C2,C3,C4,19), Dergaon Girls� Higher Secondary School, Golaghat; Satabdi Bora, 569, (01,C1,C2,C3,C4,31), Nagarbera HS School, Nagarbera, Kamrup; Disha Bora, 569, (01,C1,C2,C3,C4,19), Nagaon Govt Boys� HS School, Nagaon; Simi Rabha, 569, (01,C1,C2,C3,C4,19), Bongaon Higher Secondary School, Nalbari; Meghna Haloi, 569, (01,C1,C2,C3,C4,19), Little Flowers School, Nalbari; Puspanjali Rajbongshi, 569, (01,C1,C2,C3,C4,19), Sankardev Vidya Niketan, Nalbari; Ferdinand Phukon, 569, (01,C1,C2,C3,C4,19), Betbari Higher Secondary School, Sivasagar; Anurag Baruah, 569, (01,C1,C2,C3,C4,19), Sapekhati Higher Secondary School, Sivasagar; Bhaswati Mech, 569, (01,C1,C2,C3,C4,31), Holy Name School, Sivasagar; Tanma Bordoloi, 569, (01,C1,C2,C3,C4,31), St Joseph�s Convent School, Sonitpur, Tezpur; Dipsikha Haloi, 569, (01,C1,C2,C3,C4,19), Assam Jatiya Bidyalay, Noonmati, Kamrup; Manish Jha, 569, (05,C1,C2,C3,C4,19), Happy Child High School, Guwahati, Kamrup (M);

18th Rajkamal Talukdar, 568, (01,C1,C2,C3,C4,19), Sankardev Shishu Niketan, Bahari, Barpeta; Dolphin Thakuria, 568, (01,C1,C2,C3,C4,19), Stella Maris School, Sarupeta, Barpeta; Shamim Akhtar, 568, (01,C1,C2,C3,C4,19), Chapar Academy, Chapar, Dhubri; Ruhana Farzin Ahmed, 568, (01,C1,C2,C3,C4,19), Dhubri Jatiya Vidyala, Dhubri; Bhitali Kousik, 568, (01,C1,C2,C3,C4,19), Nagaon Anchalik High School, Darrang; Deepshikha Gogoi, 568, (01,C1,C2,C3,C4,34), Fransalian High School, Jonai, Dhemaji; Parismita Saikia, 568, (01,C1,C2,C3,C4,19), Bokakhat Town High School, Golaghat; Kulajit Das, 568, (01,Cl,C2,C3,C4,19), Golaghat Jatiya Vidyalaya, Golaghat; Rituraj Bordoloi, 568, (01,C1,C2,C3,C4,19), Jalukanibari Higher Secondary School, Jorhat; Adit Saikia, 568, (01,C1,C2,C3,C4,19), Jyoti Vidyapith, Teok, Jorhat; Lupamudra Parasar, 568, (01,C1,C2,C3,C4,19), Sankardev Bidya Niketan, Morigaon; Monikankana Bora, 568, (01,C1,C2,C3,C4,19), Raidangia H Saikia HS School, Nagaon; Himadri Kashya, 568, (01,C1,C2,C3,C4,19), Ananda Vidya Niketon, Nalbari; Thairingdao Langthasa, 568, (12,17,C1,C2,C3,C4,19), Don Bosco High School, Dima Hasao; Ujjibit Boruah, 568, (01,C1,C2,C3,C4,19), Bishrarnpur High School, Sivasagar; Jeeukrishnan Kayshyap, 568, (01,C1,C2,C3,C4,19), Sivasagar Govt HS & MP School, Sivasagar; Nafisa Sultana Hussain, 568, (01,C1,C2,C3,C4,19), Holy Name School, Sivasagar; Puja Borah, 568, (01,C1,C2,C3,C4,19), Bezbarua Higher Secondary School, Sivasagar; Kanchan Prajapati, 568, (05,C1,C2,C3,C4,19) St Joseph�s Convent School, Tezpur, Sonitpur; Nishchal Jain, 568 (05,C1,C2,C3,C4,19) Happy Child High School, Guwahati, Kamrup (M); Manash Pratim Chaliha, 568 (01.C1,C2,C3,C4,19), Suderashan Public School, Kamrup (M) Khanapara, Kamrup(M);

19th Bhavna Prasad, 567, (05,C1,C2,C3,C4,19) Marian High School, Barpeta Road, Barpeta; Hamidul Islam, 567, (01, C1, C2, C3, C4, 19), Hazrat Omar (R) Model Academy, Howly, Barpeta; Nitish Kakati, 567, (01,C1.C2,C3,C4,19) Sankardev Sishu Vidya Niketan, Pathsala, Barpeta; Ritwika Paul, 567, (02,C1,C2,C3,C4,19), Holy Cross HS School, Silchar, Cachar; Progya Nath, 567, (02,C1,C2,C3,C4,19) Collegiate School, Silchar, Cachar; Dhrubajit Basumatary, 567, (05,C1,C2,C3,C4,19), Dhemaji HS School, Dhemaji; Nilutpal Saikia, 567, (01,C1,C2,C3,C4,19), BVFC Model High School, Namrup, Dibrugarh; Barbie Borthakur, 567, (01,Cl,C2,C3,C4,19), Sacred Heart High School, Golaghat; Manash Jyoti Gogoi, 567, (01,C1,C2,C3,C4,19), Golaghat Jatiya Vidyalaya, Golaghat; Prarthana Borah, 567, (01,C1,C2,C3,C4,19) Jyoti Vidyapith, Teok, Jorhat; Shashwati Buragohain, 567, (01,C1,C2,C3,C4,19), Pragjyotika English School, Titabor, Jorhat; Bandita Das, 567, (01,C1,C2,C3,C4,19), Shankar Dev Sishu Niketan, Borka, Satgaon, Kamrup; Nilam Kumar Kalita, 567, (01,C1,C2,C3,C4,19), Nagaon Govt Boys� HS School, Nagaon; Nishant Bora, 567, (01,C1,C2,C3,C4,19), Pranjal Memorial Academy, Raha, Nagaon; Jafard Ahmed, 567, (01,C1,C2,C3,C4,19), Sivasagar Govt HS & MP School, Sivasagar; Raksha Jalan, 567, (05,C1,C2,C3,C4,19), St Joseph�s Convent School, Tezpur, Sonitpur; Nayanmoni Keot, 567, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Stephen�s High School, Tinsukia; Dhrubajyoti Barman, 567, (01,C1,C2,C3,C4,19), Assam Jatiya Bidyalay, Noonmati, Kamrup (M); 20th Annesha Das 566, (02,C1,C2,C3,C4,19), Holy Cross HS School, Silchar, Cachar; Tithi Choudhury, 566, (02,C1,C2,C3,C4,19), Holy Cross HS School, Silchar, Cachar; Joyshree Handique, 566, (01,C1,C2,C3,C4,19), Salt Brook School, Dibrugarh; Wajahat Yusuf, 566, (01,C1,C2,C3,C4,34), Don Bosco HS School, Boiragimath, Dibrugarh; Pijush Bhuyan, 566, (01,C1,C2,C3,C4,19), Don Bosco High School, Baghchung, Jorhat; Gaurav Lahon, 566, (01,C1,C2,C3,C4,19), Jonaki Sangha Vidyalay, Jorhat; Nilotpal Boro, 566, (01,C1,C2,C3,C4,19), Don Bosco High School, Boko, Kamrup; Punyabrat Saikia, 566, (12,17,C1,C2,C3,C4,19), Don Bosco HS School, Diphu, Karbi Anglong; Md Shakil Akthar, 566, (02,C1,C2,C3,C4,19), Al Ameen Academy, Badarpur, Karimganj; Sourav Kumar Sarkar, 566, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Anthony�s EM School, Gossaigaon, Kokrajhar; Chayanika Gogoi, 566, (01,C1,C2,C3,C4,31), St. Mary�s High School, North Lakhimpur, Lakhimpur; Golam Zoheb Hassan, 566, (01,C1, C2,C3,C4,19), Christjyoti School, Nagaon; Harsit Mazumdar, 566, (01,C1,C2,C3,C4,19), Christjyoti School, Nagaon; Rajnish Sarmah, 566, (01,C1,C2,C3,C4,19), Christjyoti School, Nagaon; Ananya Kalita, 566, (01,C1,C2,C3,C4,19) Christjyoti School, Nagaon; Samiron Buragohain, 566, (01,C1,C2,C3, C4,19), Betbari Higher Secondary School, Sivasagar; Tahmid Aktab, 566, (01,C1,C2,C3,C4,19), Gelakey Jatiya Bidyalaya, Sivasagar; Aastha Mahanta, 566, (01,C1,C2,C3,C4,19), Fuleswari Girls� Higher Secondary, Sivasagar; Salankrita Gogoi, 566, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Joseph�s Convent School, Tezpur, Sonitpur; Pratiksha Baruah, 566, (01,C1,C2,C3,C4,19), Shankardev Sishu Bidya Niketan, Sonitpur, Tezpur; Porishmita Paul, 566, (02,C1,C2,C3,C4,20), Makum Railway Girls� High School, Tinsukia; Mohan Pradhan, 566, (05,C1,C2,C3,C4,19), Diamond Eng School, Harisinga, Udalguri.

Assam High Madrassa Examination, 2016

1st Abu Sofian, 542, (42, 43, C1, C2, C3, C4, C5), Chapar Madrassa HS School, Dhubri; 2nd Mijanur Mir, 540, (42,43,C1,C2,C3,C4,C5) BKBB High Madrassa, Howly, Barpeta; 3rd Shahanur Alom, 539, (43, C1, C2, C3, C4, C5), Kismat Moinbari Nabanoor High Madrassa, Moinabari, Barpeta; Rezzaque Ali Sheikh, 539, (42,43,C1,C2,C3,C4,C5), Nabajyoti High Madrassa, Howriapet, Sapkata, Kokrajhar.

More in Entertainment
Next Story
Similar Posts
TOPPERS� LIST

1ST SARFARAZ HUSSAIN, 590, (01,C1,C2, C3,C4,19), Betkuchi High School, Guwahati, Kamrup (M); 2nd: Swagat Gogoi, 588, (01,C1, C2, C3, C4, 19), St Xavier�s School, Mancotta, Dibrugarh; Tridip Bora, 588, (01,C1,C2,C3,C4,31), Nagaon Govt Boys� H S School, Nagaon;

3rd: Bhargav Kashyap, 586, (01,C1, C2, C3, C4,19), Shankardev Vidya Niketan, Barpeta; Bikramjit Deuri, 586, (01,C1,C2, C3, C4,19), Shankardev Vidya Niketan, Barpeta; Elius Bokhtier, 586, (01,C1,C2, C3,C4,19), Faringapara High School, Goalpara; Samar Jyoti Kalita, 586, (01,C1,C2,C3,C4,19), Shankerdev Sishu Niketan, Rangia; Jyotirmoy Dutta, 586, (02,C1,C2,C3,C4,19), Udbastu High School, Bihpuria, Lakhimpur;

4th: Bhaskarjyoti Das, 584, (01,C1,C2, C3,C4,19), Bongaigaon High School (E M), Bongaigaon; Khorshed Arif Akand, 584, (01,C1, C2, C3,C4,19), Rainbow English Academy, Hatsingimari, Dhubri; Abhipsha Bharadwaj, 584, (01,C1,C2, C3,C4,19), Little Flower HS School, Dibrugarh; Anindita Nath, 584, (01,C1,C2, C3, C4,19), Pragjyotika English School, Titabor, Jorhat; Debasish Dutta, 584, (01,C1,C2, C3,C4,19), St Mary�s High School, North Lakhimpur; Kaustov Duwarah, 584, (01,C1, C2, C3,C4,19), Sankardev Sishu Vidya Niketan, Simaluguri, Lakhimpur; Arpana Gogoi, 584, (01,C1, C2, C3,C4,19), Shankardev Sishu Vidya Niketan, Sonari, Sivsagar; Priyangshu Goswami, 584, (01,C1, C2, C3, C4,19), Assam Jatiya Bidyalay, Noonmati, Kamrup (M); Rajdeep Nath, 584, (01,C1,C2, C3,C4,19), Suderashan Public School, Khanapara, Kamrup (M); 5th Arnab Kakati, 583, (01,C1,C2, C3,C4,34) Bongaigaon High School (E M), Bongaigaon; Khandakar Nayeem Rejwan, 583, (01,C1,C2,C3,C4,19), Rainbow English Academy, Dhubri; Ashma Yasmin, 583, (01,C1,C2, C3,C4,19), Sankardev Bidya Niketan, Morigaon; Karishma Barman, 583, (01,C1,C2,C3,C4,19), MNC Balika Bidyapith, Nalbari;

6th Prithwiraj Dey, 582, (02,C1,C2, C3,C4,19), Silchar Collegiate School, Silchar, Cachar; Aslam Masud, 582, (01,C1,C2,C3,C4,19), Rainbow English Academy, Dhubri; Ayon Phukan, 582, (01,C1,C2,C3,C4,19), Salt Brook School, Dibrugarh; Rajashree Das, 582, (01,C1,C2,C3,C4,19), BVFC Model High School, Namrup, Dibrugarh; Tanmay Das, 582, (01,C1,C2,C3,C4,19), Ghograpar High School, Nalbari; Rajashree Parashar, 582, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Mary�s HS School, Guwahati, Kamrup (M);

7th Puja Saikia, 580, (01,C1,C2, C3,C4,19), Golaghat Jatiya Vidyalaya, Golaghat; Sanjib Medhi, 580, (01,C1,C2, C3,C4,19), Christjyoti School, Nagaon; Murchana Madhukalya, 580, (01,C1,C2, C3,C4,19), MNC Balika Bidyapith, Nalbari; Chinmoy Kashyap, 580, (01,C1,C2, C3,C4,19), Sankardev Vidya Niketan, Nalbari; 8th Mrinmoi Borah, 579, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Xavier�s School, Duliajan, Dibrugarh; Diksha Priyam Sonowal, 579, (05, C1, C2, C3, C4,19), BVFC Model High School, Namrup, Dibrugarh; Borasha Khatiwora, 579, (01,C1,C2,C3,C4,19), LB Sankardev Sishu Vidyaniketon, Demow, Sivasagar; Nayanika Baruah, 579, (01,C1,C2, C3,C4,19), St Mary�s HS School,

Guwahati, Kamrup (M); Kaustavmoni Saikia, 579, (01,C1,C2,C3,C4,19), Suderashan Public School, Khanapara, Kamrup (M);

9th Hilloljyoti Das, 577, (01,C1, C2, C3, C4,19), Bongaigaon High School (E M), Bongaigaon; Samudranil Dutta, 577, (01,C1,C2,C3,C4,34), Bongaigaon High School (E M), Bongaigaon; Sandipan Paul, 577, (02,C1,C2,C3,C4,19), Silchar Collegiate School, Silchar, Cachar; Vikrant Dey, 577, (02,C1,C2,C3,C4,19), Silchar Collegiate School, Silchar, Cachar; Ankita Chowdhury, 577, (05,C1,C2,C3,C4,19), Salt Brook School, Dibrugarh; Nikita Ghosh, 577, (01,C1,C2,C3,C4,19), Little Flower HS School, Dibrugarh; Pritam Bora, 577, (01,C1,C2,C3,C4,19), Khora HS School, Mornoi, Lakhimpur; Soumava Talukdar, 577, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Joseph�s High School, Moranhat, Sivasagar; Priyakshi Goswami, 577, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Mary�s HS School, Guwahati, Kamrup (M);

10th Rimpa Dutta, 576, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Albert�s High School, Bongaigaon; Mainur Islam Ahmed, 576, (01,C1, C2, C3, C4,19), Sarbajanin Hatsingimari Jatiya Vidyalaya, Dhubri; Zahid Mustafa, 576, (01, C1, C2, C3, C4,19), Happy Child English School, Sipajhar, Darrang; Angad Borchetia, 576, (01, C1, C2, C3, C4,19), Salt Brook School, Dibrugarh; Priyakshi Rajkhowa, 576, (01,C1,C2,C3,C4,19), Kristo Jyoti High School, Bokakhat, Golaghat; Triranga Bikrom Borah, 576, (01,C1,C2, C3, C4, 19), SriRam Banamali Dev Higher Secondary School, Jorhat; Udayan Mahanta, 576, (01, C1,C2,C3,C4,19), Pragjyotika English School, Titabor, Jorhat; Dikshita Das, 576, (01,C1,C2,C3,C4,19), Ramsaraswati Academy, Dadara, Kamrup; Shrestha Medhi, 576, (01,C1,C2,C3,C4,35), St Mary�s HS School, Guwahati, Kamrup (M); Tandrali Chowdhury, 576, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Mary�s HS School, Guwahati, Kamrup (M); Upasa Bora, 576, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Mary�s HS School, Guwahati, Kamrup (M);

11th Poulomi Dam, 575, (02,C1,C2,C3,C4,19), Holy Cross HS School, Silchar, Cachar; Abhinav Phukan, 575, (01,C1,C2,C3,C4,19), Salt Brook School, Dibrugarh; Suryavijoy Kar, 575, (05,C1,C2,C3,C4,19), Salt Brook School, Dibrugarh; Dipjyoti Dutta, 575, (01,C1,C2,C3,C4,19), Dipankar Vidyapith, Jorhat; Prachurjya Deka, 575, (01,C1,C2,C3,C4,19), Pragjyotika English School, Titabor, Jorhat; Samudra Gupta Saikia, 575, (01,C1,C2,C3,C4,31), Pragjyotika English School, Titabor, Jorhat; Fardin Rafique, 575, (01,C1,C2,C3,C4,19), Nagarbera HS School, Nagarbera, Kamrup; Kuranga Nayan Hazarika, 575, (01,C1,C2,C3,C4,19), Salmara High School, Nagaon; Romin Gogoi, 575, (01,C1,C2,C3,C4,19), Demow Higher Secondary School, Sivasagar; Sharmistha Mahanta, 575, (01,C1,C2,C3,C4,19), Morning Star High School, Barangabari, Sonitpur; Soubhick Chandan Bhuyan, 575, (01,C1,C2,C3,C4,19), Little Star School, Biswanath Chariali, Sonitpur; Irfan Sahidullah, 575, (01,C1,C2,C3,C4,19), Pragjyotish English High School, Panbazar, Kamrup (M);

12th Mashood Zaman, 574, (01, C1, C2, C3, C4, 19), Al Ameen Academy, Kalgachia, Barpeta; Jyandeep Baishya, 574, (01, C1, C2, C3, C4,19), Sankardev Sishu Vidya Niketan, Pathsala, Barpeta; Suruj Jyoti Dutta, 574, (01,C1,C2,C3,C4,19), Don Bosco HS School, Boiragimath, Dibrugarh; Yash Sarda, 574, (05, C1, C2, C3, C4,19), St Mary�s School, Paikan, Hailakandi; Abhiruchi Bora, 574, (01,C1,C2,C3,C4,19), Don Bosco High School, Baghchung, Jorhat; Debika Saikia, 574, (01,C1,C2,C3,C4,31), Pragjyotika English School, Titabor, Jorhat; Nipjyoti Deka, 574, (01,C1,C2,C3,C4,19) Pioneer Academy Puthimari, Kamrup; Mohd Fuzail Ahmad, 574 (02,C1,C2,C3,C4,19), Al Ameen Academy, Badarpur, Karimganj; Dhrupad Deka, 574, (01,C1,C2,C3,C4,19) Gangapukhuri Barkuriha High School, Nalbari; Saptarkhi Konwar, 574, (01,C1,C2,C3,C4,19), St. Joseph�s High School, Moranhat, Sivasagar; Manashjyoti Boruah, 574, (01,C1,C2,C3,C4,19), Simaluguri High School, Sivasagar; Antaripa Deka, 574 (01,C1,C2,C3,C4,19), Anand Academy, Dispur, Kamrup (M); Violina Thakuria, 574 (01,C1,C2,C3,C4,19), St Mary�s HS School, Guwahati, Kamrup (M);

13th Himjyoti Thakuria, 573, (01,C1,C2,C3,C4,19) Sankardev Shishu Vidya Niketan, Pathsala, Barpeta; Alympica Talukdar, 573, (01,C1,C2,C3,C4,19), Boitamari H S School, Bongaigaon; Bidisha Sarma, 573, (01,C1,C2,C3,C4,19), Manikpur H S School, Bongaigaon; Kalyani Emon Gogoi, 573, (01,C1,C2,C3,C4,19), Little Flower H S School, Dibrugarh; Raayesha Amin, 573, (01,C1,C2,C3,C4,19), Little Flower H S School, Dibrugarh; Bandita Phukan, 573, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Mary�s H S School, Guwahati, Kamrup (M); Riju Upadhyay, 573, (01,C1,C2,C3,C4,31), Rajgarh Academic Centre, Dibrugarh; Karabee Devi, 573, (01,C1,C2,C3,C4,19), Sankardev Sishu Niketan, Dudhnoi, Goalpara; Madhujya Pratim Saikia, 573, (01,C1,C2,C3,C4,19), Kristo Jyoti High School, Bokakhat, Golaghat; Himangsu Borah, 573, (01,C1,C2,C3,C4,19), Morigaon Town High School, Morigaon; Aparajita Konwar, 573, (01,C1,C2,C3,C4.19), Simaluguri High School, Sivasagar; Mrigashree Dihingia, 573, (01,C1,C2,C3,C4,31), Simaluguri High School, Sivasagar; Deva Kumar Barman, 573, (01, C1, C2, C3, C4, 19), Assam Jatiya Bidyalay, Noonmati, Kamrup (M); Anusmita Barman, 573, 01,C1,C2,C3,C4,19), Assam Jatiya Bidyalay, Noonmati, Kamrup (M); Anindita Talukdar, 573, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Mary�s H S School, Guwahati-3, Kamrup (M); Vidisha Sinha, 573, (05,C1,C2,C3,C4,19), St. Stephen�s School, Guwahati, Kamrup (M);

14th Apeksha Das, 572, (01,C1,C2,C3,C4,19), Sankardev Sishu Niketan, Patacharkuchi, Barpeta; Sukanya Dutta, 572, (01,C1,C2,C3,C4,34), Bordoloni Higher Secondary School, Dhemaji; Mourya Deep Gogoi, 572, (05,C1,C2,C3,C4,19), Salt Brook School, Dibrugarh; Pallab Jyoti Baishya, 572, (01, C1, C2, C3, C4,19), Oil India HS School, Duliajan, Dibrugarh; Krittika Gogoi, 572, (01,C1,C2,C3,C4,19), Pragjyotika English School, Titabor, Jorhat; Amar Sing Thapa, 572, (12, 17, C1, C2, C3, C4, 31) Thepli Aram Eng High School, Karbi Anglong; Abhimanyu Giri, 572, (01,C1,C2,C3,C4,19) St Mary�s High School, North Lakhimpur, Lakhimpur; Sanjibani Borthakur, 572, (01,C1,C2,C3,C4,19), Nagaon Govt Boys� H S School, Nagaon

Bhaskar Jyoti Deka, 572, (01,C1,C2,C3,C4,19), Belsor Higher Secondary School, Nalbari; Amlan Kalita, 572 (01,C1,C2,C3,C4,19), Jnanbikash Vidyapith, Amguri, Sivasagar; Partha Protim Chutia, 572, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Joseph�s High School, Moranhat, Sivasagar; Brasel Borkakoty, 572, (01,C1,C2,C3,C4,19), Don Bosco High School, Tezpur, Sonitpur; Subham Patar, 572, (01,C1,C2,C3,C4,19), Arunodoi Academy, Tangla, Udalguri; Rajashree Barman, 572, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Mary�s HS School, Guwahati, Kamrup (M); Sushmita Bothra, 572, (05,C1,C2,C3,C4,34), St Mary�s HS School, Guwahati, Kamrup (M); Md Sarwar Ahmed, 572, (01,C1,C2,C3,C4,19), Suderashan Public School, Khanapar, Kamrup (M);

15th Washim Rose Ahmed, 571, (01,C1,C2,C3,C4,19), Shankardev Vidya Niketan, Barpeta; Jahnabi Goswami, 571, (01,C1,C2,C3,C4,19), Sankardev Sishu Niketan, Barpeta; Dhritiman Das, 571, (01,C1,C2,C3,C4,19), Bongaigaon High School (E M), Bongaigaon; Wasima Nasrin, 571, (01,C1,C2,C3,C4,19), Bongaigaon High School (EM), Bongaigaon; Apratim Choudhury, 571, (02,C1,C2,C3,C4,19), Holy Cross HS School, Silchar, Cachar; Vivek Bhuyan, 571, (01,C1,C2,C3,C4,19), Jatiya Vidyalaya, Sipajhar, Darrang; Madhurjya Kakoti, 571, (01,C1,C2,C3,C4,19), Salt Brook School, Dibrugarh; Gitashree Saikia, 571, (01,C1,C2,C3,C4,19), BVFC Model High School, Namrup, Dibrugarh; Karan Singh Virdi, 571, (05,C1,C2,C3,C4,19), The New Star School, Rajgarh, Dibrugarh; Suruj Pratim Bora, 571, (01,C1,C2,C3,C4,19), JN Memorial Higher Secondary School, Agia, Goalpara; Jahnabi Gogoi, 571, (01,C1,C2,C3,C4,19), Pragjyotika English School, Titabor, Jorhat; Tanweer Abbas, 571, (02,C1,C2,C3,C4,19), Shyamsundar Vidyamandir, Karimganj; Jyotishikha Bhuyan, 571, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Mary�s High School, North Lakhimpur, Lakhimpur; Iftikar Zaman, 571, (01,C1,C2,C3,C4,19), Brookfield School, North Lakhimpur; Jahnabi Chakravarty, 571, (01,C1,C2,C3,C4,19), MNC Balika Bidyapith, Nalbari; Shivashree Goswami, 571, (01,C1,C2,C3,C4,19), Little Flowers School, Nalbari; Manash Kamal Basistha, 571, (01,C1,C2,C3,C4,19), Sankardev Vidya Niketan, Nalbari; Manali Gogoi, 571, (01,C1,C2,C3,C4,19), Holy Name School, Sivasagar; Swati Lahkar, 571, (01,C1,C2,C3,C4,34), St Mary�s HS School, Guwahati, Kamrup (M); Sagarika Barman, 571, (01,C1,C2,C3,C4,19), Sankardev Vidyaniketan, Zoo Road, Guwahati, Kamrup (M);

16th Angshu Brata Lahkar, 570, (01,C1,C2,C3,C4,34), Marian High School, Barpeta Road, Barpeta; Partha Pratim Patgiri, 570, (01,C1,C2,C3,C4,19), Sankardev Sishu Vidya Niketan, Pathsala, Barpeta; Himprakash Das, 570, (01,C1,C2,C3,C4,19), Bongaigaon High School (EM), Bongaigaon; Nekib Javed, 570, (01,C1,C2,C3,C4,19), Bhupendra Narayan Dev Jatiya Bidyalaya, Mangaldai, Darrang; Anubhav Chaliha, 570, (01,C1,C2,C3,C4,19), Salt Brook School, Dibrugarh; Prayashi Goswami, 570, (01,C1,C2,C3,C4,19, Little Flower HS School, Dibrugarh; Antra Phukan, 570, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Mary�s HS School, Dibrugarh; Jessica Boruah, 570, (01,C1,C2,C3,C4,19), BVFC Model High School, Namrup, Dibrugarh; Shakil Mahmud, 570, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Anthony�s EM School, Gossaigaon, Kokrajhar; Abhigyan Borgohain, 570, (01,C1,C2,C3,C4,19), Nazira Bortala HS School, Nazira, Sivsagar; Akhim Ranjan Borah, 570, (01,C1,C2,C3,C4,19), LB Sankardev Sishu Vidyaniketon, Demow, Sivasagar; Pratyasha Kalita, 570, (01,C1,C2,C3,C4,19), Holy Name School, Sivasagar; Dipandita Das, 570, (01,C1,C2,C3,C4,19), New Guwahati Adarsha High School, Kamrup (M); Banasmita Borah, 570, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Mary�s HS School, Guwahati, Kamrup (M); Niharika Agarwal, 570, (05,C1,C2,C3,C4,31), Happy Child High School, Guwahati, Kamrup (M); Mayukh Nath, 570, (01,C1,C2,C3,C4,19), Suderashan Public School, Khanapara, Kamrup (M);

17th Raj Kashyap Bhuyan, 569, (01,C1,C2,C3,C4,19), Krishna Guru Vidyajyoti (EM), Barpeta; Mrinmoy Barman, 569, (01,C1,C2,C3,C4,19), Banchit Choudhury Shankardev, Sishu Niketan, Sarthebari, Barpeta; Kakoli Goswami, 569, (01,C1,C2,C3,C4,19), Manikpur HS School, Bongaigaon; Ananya Roy, 569, (01,C1,C2,C3,C4,34), Bongaigaon High School (EM), Bongaigaon; Ananya Sarma, 569, (01,C1,C2,C3,C4,19), Bongaigaon High School (EM), Bongaigaon; Raktim Jyoti Bharadwaj, 569, (01,C1,C2,C3,C4,19), Sipajhar HS & MP School, Darrang; Swapnaneel Dowerah, 569, (01,C1,C2,C3,C4,19), Salt Brook School, Dibrugarh; Olimpriya Gogoi, 569, (01,C1,C2,C3,C4,19), Shankardev Vidya Niketan, Dibrugarh; Srishti Chaliha, 569, (01,C1,C2,C3,C4,19), Naharkatia HS School, Dibrugarh; Debasish Nandy, 569, (05,C1,C2,C3,C4,19), The New Star School, Rajgarh, Dibrugarh; Pratyasha Borthakur, 569, (01,C1,C2,C3,C4,19), Dergaon Girls� Higher Secondary School, Golaghat; Satabdi Bora, 569, (01,C1,C2,C3,C4,31), Nagarbera HS School, Nagarbera, Kamrup; Disha Bora, 569, (01,C1,C2,C3,C4,19), Nagaon Govt Boys� HS School, Nagaon; Simi Rabha, 569, (01,C1,C2,C3,C4,19), Bongaon Higher Secondary School, Nalbari; Meghna Haloi, 569, (01,C1,C2,C3,C4,19), Little Flowers School, Nalbari; Puspanjali Rajbongshi, 569, (01,C1,C2,C3,C4,19), Sankardev Vidya Niketan, Nalbari; Ferdinand Phukon, 569, (01,C1,C2,C3,C4,19), Betbari Higher Secondary School, Sivasagar; Anurag Baruah, 569, (01,C1,C2,C3,C4,19), Sapekhati Higher Secondary School, Sivasagar; Bhaswati Mech, 569, (01,C1,C2,C3,C4,31), Holy Name School, Sivasagar; Tanma Bordoloi, 569, (01,C1,C2,C3,C4,31), St Joseph�s Convent School, Sonitpur, Tezpur; Dipsikha Haloi, 569, (01,C1,C2,C3,C4,19), Assam Jatiya Bidyalay, Noonmati, Kamrup; Manish Jha, 569, (05,C1,C2,C3,C4,19), Happy Child High School, Guwahati, Kamrup (M);

18th Rajkamal Talukdar, 568, (01,C1,C2,C3,C4,19), Sankardev Shishu Niketan, Bahari, Barpeta; Dolphin Thakuria, 568, (01,C1,C2,C3,C4,19), Stella Maris School, Sarupeta, Barpeta; Shamim Akhtar, 568, (01,C1,C2,C3,C4,19), Chapar Academy, Chapar, Dhubri; Ruhana Farzin Ahmed, 568, (01,C1,C2,C3,C4,19), Dhubri Jatiya Vidyala, Dhubri; Bhitali Kousik, 568, (01,C1,C2,C3,C4,19), Nagaon Anchalik High School, Darrang; Deepshikha Gogoi, 568, (01,C1,C2,C3,C4,34), Fransalian High School, Jonai, Dhemaji; Parismita Saikia, 568, (01,C1,C2,C3,C4,19), Bokakhat Town High School, Golaghat; Kulajit Das, 568, (01,Cl,C2,C3,C4,19), Golaghat Jatiya Vidyalaya, Golaghat; Rituraj Bordoloi, 568, (01,C1,C2,C3,C4,19), Jalukanibari Higher Secondary School, Jorhat; Adit Saikia, 568, (01,C1,C2,C3,C4,19), Jyoti Vidyapith, Teok, Jorhat; Lupamudra Parasar, 568, (01,C1,C2,C3,C4,19), Sankardev Bidya Niketan, Morigaon; Monikankana Bora, 568, (01,C1,C2,C3,C4,19), Raidangia H Saikia HS School, Nagaon; Himadri Kashya, 568, (01,C1,C2,C3,C4,19), Ananda Vidya Niketon, Nalbari; Thairingdao Langthasa, 568, (12,17,C1,C2,C3,C4,19), Don Bosco High School, Dima Hasao; Ujjibit Boruah, 568, (01,C1,C2,C3,C4,19), Bishrarnpur High School, Sivasagar; Jeeukrishnan Kayshyap, 568, (01,C1,C2,C3,C4,19), Sivasagar Govt HS & MP School, Sivasagar; Nafisa Sultana Hussain, 568, (01,C1,C2,C3,C4,19), Holy Name School, Sivasagar; Puja Borah, 568, (01,C1,C2,C3,C4,19), Bezbarua Higher Secondary School, Sivasagar; Kanchan Prajapati, 568, (05,C1,C2,C3,C4,19) St Joseph�s Convent School, Tezpur, Sonitpur; Nishchal Jain, 568 (05,C1,C2,C3,C4,19) Happy Child High School, Guwahati, Kamrup (M); Manash Pratim Chaliha, 568 (01.C1,C2,C3,C4,19), Suderashan Public School, Kamrup (M) Khanapara, Kamrup(M);

19th Bhavna Prasad, 567, (05,C1,C2,C3,C4,19) Marian High School, Barpeta Road, Barpeta; Hamidul Islam, 567, (01, C1, C2, C3, C4, 19), Hazrat Omar (R) Model Academy, Howly, Barpeta; Nitish Kakati, 567, (01,C1.C2,C3,C4,19) Sankardev Sishu Vidya Niketan, Pathsala, Barpeta; Ritwika Paul, 567, (02,C1,C2,C3,C4,19), Holy Cross HS School, Silchar, Cachar; Progya Nath, 567, (02,C1,C2,C3,C4,19) Collegiate School, Silchar, Cachar; Dhrubajit Basumatary, 567, (05,C1,C2,C3,C4,19), Dhemaji HS School, Dhemaji; Nilutpal Saikia, 567, (01,C1,C2,C3,C4,19), BVFC Model High School, Namrup, Dibrugarh; Barbie Borthakur, 567, (01,Cl,C2,C3,C4,19), Sacred Heart High School, Golaghat; Manash Jyoti Gogoi, 567, (01,C1,C2,C3,C4,19), Golaghat Jatiya Vidyalaya, Golaghat; Prarthana Borah, 567, (01,C1,C2,C3,C4,19) Jyoti Vidyapith, Teok, Jorhat; Shashwati Buragohain, 567, (01,C1,C2,C3,C4,19), Pragjyotika English School, Titabor, Jorhat; Bandita Das, 567, (01,C1,C2,C3,C4,19), Shankar Dev Sishu Niketan, Borka, Satgaon, Kamrup; Nilam Kumar Kalita, 567, (01,C1,C2,C3,C4,19), Nagaon Govt Boys� HS School, Nagaon; Nishant Bora, 567, (01,C1,C2,C3,C4,19), Pranjal Memorial Academy, Raha, Nagaon; Jafard Ahmed, 567, (01,C1,C2,C3,C4,19), Sivasagar Govt HS & MP School, Sivasagar; Raksha Jalan, 567, (05,C1,C2,C3,C4,19), St Joseph�s Convent School, Tezpur, Sonitpur; Nayanmoni Keot, 567, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Stephen�s High School, Tinsukia; Dhrubajyoti Barman, 567, (01,C1,C2,C3,C4,19), Assam Jatiya Bidyalay, Noonmati, Kamrup (M); 20th Annesha Das 566, (02,C1,C2,C3,C4,19), Holy Cross HS School, Silchar, Cachar; Tithi Choudhury, 566, (02,C1,C2,C3,C4,19), Holy Cross HS School, Silchar, Cachar; Joyshree Handique, 566, (01,C1,C2,C3,C4,19), Salt Brook School, Dibrugarh; Wajahat Yusuf, 566, (01,C1,C2,C3,C4,34), Don Bosco HS School, Boiragimath, Dibrugarh; Pijush Bhuyan, 566, (01,C1,C2,C3,C4,19), Don Bosco High School, Baghchung, Jorhat; Gaurav Lahon, 566, (01,C1,C2,C3,C4,19), Jonaki Sangha Vidyalay, Jorhat; Nilotpal Boro, 566, (01,C1,C2,C3,C4,19), Don Bosco High School, Boko, Kamrup; Punyabrat Saikia, 566, (12,17,C1,C2,C3,C4,19), Don Bosco HS School, Diphu, Karbi Anglong; Md Shakil Akthar, 566, (02,C1,C2,C3,C4,19), Al Ameen Academy, Badarpur, Karimganj; Sourav Kumar Sarkar, 566, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Anthony�s EM School, Gossaigaon, Kokrajhar; Chayanika Gogoi, 566, (01,C1,C2,C3,C4,31), St. Mary�s High School, North Lakhimpur, Lakhimpur; Golam Zoheb Hassan, 566, (01,C1, C2,C3,C4,19), Christjyoti School, Nagaon; Harsit Mazumdar, 566, (01,C1,C2,C3,C4,19), Christjyoti School, Nagaon; Rajnish Sarmah, 566, (01,C1,C2,C3,C4,19), Christjyoti School, Nagaon; Ananya Kalita, 566, (01,C1,C2,C3,C4,19) Christjyoti School, Nagaon; Samiron Buragohain, 566, (01,C1,C2,C3, C4,19), Betbari Higher Secondary School, Sivasagar; Tahmid Aktab, 566, (01,C1,C2,C3,C4,19), Gelakey Jatiya Bidyalaya, Sivasagar; Aastha Mahanta, 566, (01,C1,C2,C3,C4,19), Fuleswari Girls� Higher Secondary, Sivasagar; Salankrita Gogoi, 566, (01,C1,C2,C3,C4,19), St Joseph�s Convent School, Tezpur, Sonitpur; Pratiksha Baruah, 566, (01,C1,C2,C3,C4,19), Shankardev Sishu Bidya Niketan, Sonitpur, Tezpur; Porishmita Paul, 566, (02,C1,C2,C3,C4,20), Makum Railway Girls� High School, Tinsukia; Mohan Pradhan, 566, (05,C1,C2,C3,C4,19), Diamond Eng School, Harisinga, Udalguri.

Assam High Madrassa Examination, 2016

1st Abu Sofian, 542, (42, 43, C1, C2, C3, C4, C5), Chapar Madrassa HS School, Dhubri; 2nd Mijanur Mir, 540, (42,43,C1,C2,C3,C4,C5) BKBB High Madrassa, Howly, Barpeta; 3rd Shahanur Alom, 539, (43, C1, C2, C3, C4, C5), Kismat Moinbari Nabanoor High Madrassa, Moinabari, Barpeta; Rezzaque Ali Sheikh, 539, (42,43,C1,C2,C3,C4,C5), Nabajyoti High Madrassa, Howriapet, Sapkata, Kokrajhar.

More in Entertainment
Similar Posts