Begin typing your search above and press return to search.

Semifinal line up drawn in girls� sections

By The Assam Tribune
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Linkedin
  • Print
  • koo
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Linkedin
  • Print
  • koo
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Linkedin
  • Print
  • koo

GUWAHATI, Jan 5 � Unseeded Arunesh Bora caused major upset by defeating second seed Anchit Gogoi 5-4 while Parbondeep Saikia also caused uposet by defeating seventh seed Varun Aditya Kalita 5-2 in boy�s U-12 pre-quarter finals in the 17th Anup Lahoty-India Club Open Tennis Championship here today. In the girl�s U-12 group Ishika Chakma, Arina Phukan, Kristi Boro and Syeda Nihad Omar and in the girl�s U-14 Janashree Saikia, Harshita Bora, Breshna Khan and Kristi Boro reached semifinals.

RESULTS: Boy�s (U-12) Arunesh Bora bt Anchit Gogoi 5-4,Sidhant Deka bt Mayukh Hazarika 5-2, Tonmoy Das bt Aditya Ray Barua 5-0, Debanga P. Hazarika bt Vijay Tej Gangapatnam 5-0, Abhisekh Barua bt Shahir Farhaz 5-2, Medhansh Jain bt Aditya Bhagawati 5-2, Parbondeep Saikia bt Varun Aditya Kalita 5-2, Aditya Choudhory bt Arunabh Kashyap 5-4. (U-14) Abhinav Bharali bt Gyandeep Barua 5-1, Arurandin Choudhory bt Debanga P. Hazarika 5-0, Avinash Barua bt Akash deb 5-1, Pratik Hazarika bt Rajdeep Singh 5-2, Rishav Brahma bt Janu J. Naik 5-0. (U-18) Ankit Kashyap bt Deepjyoti Sargayari 6-2, Tathagat Gogoi bt Abhishrant Bhattacharya 6-1, Ayandeep Barua bt Tirthankar das 6-1, Arith Bhuyan bt Nibir Barua 63, Raktav Dutta bt Yaminik Talukdar 6-3, Jugal Barua bt Arif Aman 6-0, Rituraj Gogoi bt Krishanu Baruah 6-1, Abhisekh Sahni bt Ayush Paul 6-2, Rishav Brahma bt Hrykpb Bora 6-5, Prakrit Dutta bt Athar Kamal 6-2, Raunak Bora bt Kaushik Das 6-2.

Girl�s (U-12) Meghna Bharadwaj bt Tanishka Patowary 4-1, Rodali Bora bt Priyanka Bora 4-1, Muskan Suave 4-2, Ishika Chakma bt Abhisneha Sarma 5-0, Meghna Bharadwaj bt Nitisha Barua 5-2, Ishita Dohotia bt Tanvi Haloi 5-3, Areena Paukan bt Kritika Borpujari 5-0, Kristi Boro bt Syeda Janaseen Junava 5-2, Harshita Borah bt Rodali Bora 5-0, Muskan Suave bt Padeni Kalita 5-4, Syeda Nishad Omar bt Anannya Jamir 5-2, Ishika Chakma bt Meghna Bharadwaj 4-1, 4-2, Arina Phukan bt Ishita Dohotia 4-1, 4-2, Kristi Boro bt Harshita Borah 0-4,4-2, 7-5, Syeda Nishad Omar bt Muskan Suave 4-1, 5-4. (U-14) Supriya Borgohain bt Chinrelia Tokbipi 5-2, Bhavna Baishya bt Nitisha Barua 5-3, Moubita Deka bt Rodali Bora 5-3, Sinunga Langkam bt Bhargavi Nath 5-2, Anannya jamir bt Sishiranan Choudhory 5-2, AQreena Phukan bt Syeda Nihad Omar 5-4, Ishita Dohotia bt Tanishqa Pator 5-2, Kristi Boro bt Muskan Suave 5-1, Janashree Saikia bt Supriya Borgohain 6-0, Bhavna Baishya bt Kritika Borpujari 6-0, Mobita Deka bt Karman Saina 6-2, Breshna Khan bt Sinung Bhargavi Nath 6-2, Harshita Borah bt Anannya Jamir 6-1, Areena Phukan bt Meghna Bharadwaj 6-1, Ishita Dohotia bt Alisha Chandranath 6-2, Kristi Boro bt Ishita Chakma 6-5, Janashree Saikia bt Bhavna Baishya 4-0, 4-0, Breshna Khan bt Mobita Deka 4-2, 4-0, Harsita Bora bt Areena Phukan 4-1, 4-1 and Kristi Boro bt Ishita Dohotia 4-1, 4-0.

Next Story
Similar Posts
Semifinal line up drawn in girls� sections

GUWAHATI, Jan 5 � Unseeded Arunesh Bora caused major upset by defeating second seed Anchit Gogoi 5-4 while Parbondeep Saikia also caused uposet by defeating seventh seed Varun Aditya Kalita 5-2 in boy�s U-12 pre-quarter finals in the 17th Anup Lahoty-India Club Open Tennis Championship here today. In the girl�s U-12 group Ishika Chakma, Arina Phukan, Kristi Boro and Syeda Nihad Omar and in the girl�s U-14 Janashree Saikia, Harshita Bora, Breshna Khan and Kristi Boro reached semifinals.

RESULTS: Boy�s (U-12) Arunesh Bora bt Anchit Gogoi 5-4,Sidhant Deka bt Mayukh Hazarika 5-2, Tonmoy Das bt Aditya Ray Barua 5-0, Debanga P. Hazarika bt Vijay Tej Gangapatnam 5-0, Abhisekh Barua bt Shahir Farhaz 5-2, Medhansh Jain bt Aditya Bhagawati 5-2, Parbondeep Saikia bt Varun Aditya Kalita 5-2, Aditya Choudhory bt Arunabh Kashyap 5-4. (U-14) Abhinav Bharali bt Gyandeep Barua 5-1, Arurandin Choudhory bt Debanga P. Hazarika 5-0, Avinash Barua bt Akash deb 5-1, Pratik Hazarika bt Rajdeep Singh 5-2, Rishav Brahma bt Janu J. Naik 5-0. (U-18) Ankit Kashyap bt Deepjyoti Sargayari 6-2, Tathagat Gogoi bt Abhishrant Bhattacharya 6-1, Ayandeep Barua bt Tirthankar das 6-1, Arith Bhuyan bt Nibir Barua 63, Raktav Dutta bt Yaminik Talukdar 6-3, Jugal Barua bt Arif Aman 6-0, Rituraj Gogoi bt Krishanu Baruah 6-1, Abhisekh Sahni bt Ayush Paul 6-2, Rishav Brahma bt Hrykpb Bora 6-5, Prakrit Dutta bt Athar Kamal 6-2, Raunak Bora bt Kaushik Das 6-2.

Girl�s (U-12) Meghna Bharadwaj bt Tanishka Patowary 4-1, Rodali Bora bt Priyanka Bora 4-1, Muskan Suave 4-2, Ishika Chakma bt Abhisneha Sarma 5-0, Meghna Bharadwaj bt Nitisha Barua 5-2, Ishita Dohotia bt Tanvi Haloi 5-3, Areena Paukan bt Kritika Borpujari 5-0, Kristi Boro bt Syeda Janaseen Junava 5-2, Harshita Borah bt Rodali Bora 5-0, Muskan Suave bt Padeni Kalita 5-4, Syeda Nishad Omar bt Anannya Jamir 5-2, Ishika Chakma bt Meghna Bharadwaj 4-1, 4-2, Arina Phukan bt Ishita Dohotia 4-1, 4-2, Kristi Boro bt Harshita Borah 0-4,4-2, 7-5, Syeda Nishad Omar bt Muskan Suave 4-1, 5-4. (U-14) Supriya Borgohain bt Chinrelia Tokbipi 5-2, Bhavna Baishya bt Nitisha Barua 5-3, Moubita Deka bt Rodali Bora 5-3, Sinunga Langkam bt Bhargavi Nath 5-2, Anannya jamir bt Sishiranan Choudhory 5-2, AQreena Phukan bt Syeda Nihad Omar 5-4, Ishita Dohotia bt Tanishqa Pator 5-2, Kristi Boro bt Muskan Suave 5-1, Janashree Saikia bt Supriya Borgohain 6-0, Bhavna Baishya bt Kritika Borpujari 6-0, Mobita Deka bt Karman Saina 6-2, Breshna Khan bt Sinung Bhargavi Nath 6-2, Harshita Borah bt Anannya Jamir 6-1, Areena Phukan bt Meghna Bharadwaj 6-1, Ishita Dohotia bt Alisha Chandranath 6-2, Kristi Boro bt Ishita Chakma 6-5, Janashree Saikia bt Bhavna Baishya 4-0, 4-0, Breshna Khan bt Mobita Deka 4-2, 4-0, Harsita Bora bt Areena Phukan 4-1, 4-1 and Kristi Boro bt Ishita Dohotia 4-1, 4-0.