Begin typing your search above and press return to search.

OIL-AITA tennis

By The Assam Tribune
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Linkedin
  • Print
  • koo
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Linkedin
  • Print
  • koo
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Linkedin
  • Print
  • koo

GUWAHATI, July 21 � Altogether seven players have qualified to play in the main draw of the ongoing OIL-AITA Super Series Tennis Tournament till today. Five players in the boy�s U-14 singles and two in the girl�s U-16 singles event have made it to the main draw.

Results: (Boy�s U-14) Final qualifying � Javia Dev (GUJ) bt Debashish Medhi (ASM) 6-2, 6-4, Partha Pratim Bora (ASM) bt Anurag Buragohain (ASM) 6-4,6-1, Snehal Nayan (ASM) bt Md Sheikh Iftikhar (ASM) 2-6, 6-4, 7-5, Kushal Yedla (AP) bt Vaibhav Shivakumar (TN) 6-2, 6-1, Mahesh Mahahpatra (ORS) bt Arith Bhuyan (ASM) 6-3, 6-2, Tathagat T Gogoi (ASM) bt Kemp O�brien (WB) 6-2, 6-4, Sundaram Goswami (ASM) bt Abhiraj Hazarika (ASM) 6-3m 4-6/6-3, Sivam Goswami (ASM) bt Aditya V Roy Chowdhury (WB) 6-4, 6-0. (Girl�s U-16) Final qualifying � Mahak Jain (GUJ) bt S Mubashira Anjum (AP) 6-1, 6-0, Suranjeta Saikia (ASM) bt Murchana Saarma (ASM) 6-2, 6-0, Lenien Jamir (ASM) bt Janashree Saikia (ASM) 6-4, 6-7(3), 6-4, Adrija Biswas (WB) bt Eva Raj Shah (ASM) 6-1, 6-1, Ishita Nilay Parikh (MAH) got w/o against Shrestha Baruah (ASM). (Girl�s U-14) Final qualifying � Yubrani Banerjee (WB) bt Bunty Chongtham (MN) 6-2, 6-2, Rachana Reddy (AP) bt Fatima Juveria (AP) 6-2, 6-2, Ishika Gupta (WB) bt Anushka Burman (WB) 6-1, 6-0.

More in Entertainment
Next Story
Similar Posts
OIL-AITA tennis

GUWAHATI, July 21 � Altogether seven players have qualified to play in the main draw of the ongoing OIL-AITA Super Series Tennis Tournament till today. Five players in the boy�s U-14 singles and two in the girl�s U-16 singles event have made it to the main draw.

Results: (Boy�s U-14) Final qualifying � Javia Dev (GUJ) bt Debashish Medhi (ASM) 6-2, 6-4, Partha Pratim Bora (ASM) bt Anurag Buragohain (ASM) 6-4,6-1, Snehal Nayan (ASM) bt Md Sheikh Iftikhar (ASM) 2-6, 6-4, 7-5, Kushal Yedla (AP) bt Vaibhav Shivakumar (TN) 6-2, 6-1, Mahesh Mahahpatra (ORS) bt Arith Bhuyan (ASM) 6-3, 6-2, Tathagat T Gogoi (ASM) bt Kemp O�brien (WB) 6-2, 6-4, Sundaram Goswami (ASM) bt Abhiraj Hazarika (ASM) 6-3m 4-6/6-3, Sivam Goswami (ASM) bt Aditya V Roy Chowdhury (WB) 6-4, 6-0. (Girl�s U-16) Final qualifying � Mahak Jain (GUJ) bt S Mubashira Anjum (AP) 6-1, 6-0, Suranjeta Saikia (ASM) bt Murchana Saarma (ASM) 6-2, 6-0, Lenien Jamir (ASM) bt Janashree Saikia (ASM) 6-4, 6-7(3), 6-4, Adrija Biswas (WB) bt Eva Raj Shah (ASM) 6-1, 6-1, Ishita Nilay Parikh (MAH) got w/o against Shrestha Baruah (ASM). (Girl�s U-14) Final qualifying � Yubrani Banerjee (WB) bt Bunty Chongtham (MN) 6-2, 6-2, Rachana Reddy (AP) bt Fatima Juveria (AP) 6-2, 6-2, Ishika Gupta (WB) bt Anushka Burman (WB) 6-1, 6-0.

More in Entertainment
Similar Posts