Top
Begin typing your search above and press return to search.

Jorhat tennis tourney

By Correspondent
  • Facebook
  • Twitter
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Linkedin
  • Print
  • Facebook
  • Twitter
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Linkedin
  • Print
  • Facebook
  • Twitter
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Linkedin
  • Print

JORHAT, Oct 14 - Debanga P Hazarika and Arnav P Hazarika both from Golaghat caused major upsets beating second seeds Arunesh Bora of Guwahati and Rajdeep Singh of Jorhat in the boys under 12 and under 14 years respectively to reach the semifinals of the KU-AITA Talent Series Tennis Championship which is going on here at the Jorhat Tennis Club. The rest of the seeds sailed smoothly to reach the semi finals.

Day 3 results: (Girls U-12, Q/F) Inshika Chakma bt Shakshi Baruah (6-2,6-3), Harshita Bora bt Kalpita Rajkhwa (6-0, 6-1), Nishtha Rani Borphookan bt Areena Phukan (6-0, 0-6, 7-6), Kristi Boro bt Meghna Bhardwaj (6-0,6-0). (Girls U-14 Q/F) Janashree Saikia bt Meghna bhardwaj (6-0, 6-0), Debangana Barkataki bt Musqaan Suave (6-0, 6-1), Baishali Bora bt Pratikshaa Saikia (6-2, 6-2), Ishika Chakma bt Harshita Borah (6-4, 6-3). (Boys U-12, Q/F) Anchit Gogoi bt Roktim Gogoi (6-2, 6-3), Siddhant Datta bt Jeet Dutta (6-3, 7-5), Shahir Farhazd bt Varun A Kalita (6-1, 6-3), Debanga P Hazarika bt Arunesh Bora (6-1, 6-4). (Boys U-14, Q/F) Rishav Brahma bt Aayush Jay Sharmai (6-0, 6-0), Spandan Goswami bt Ayandeep Baruah (6-2, 6-1), Arnav P Das bt Rajdeep Singh (6-3, 6-1), Swagat Kr Baruah bt Avishrant Bhattacharyya (6-1, 6-4).

More in Entertainment
Next Story
Similar Posts
Jorhat tennis tourney

JORHAT, Oct 14 - Debanga P Hazarika and Arnav P Hazarika both from Golaghat caused major upsets beating second seeds Arunesh Bora of Guwahati and Rajdeep Singh of Jorhat in the boys under 12 and under 14 years respectively to reach the semifinals of the KU-AITA Talent Series Tennis Championship which is going on here at the Jorhat Tennis Club. The rest of the seeds sailed smoothly to reach the semi finals.

Day 3 results: (Girls U-12, Q/F) Inshika Chakma bt Shakshi Baruah (6-2,6-3), Harshita Bora bt Kalpita Rajkhwa (6-0, 6-1), Nishtha Rani Borphookan bt Areena Phukan (6-0, 0-6, 7-6), Kristi Boro bt Meghna Bhardwaj (6-0,6-0). (Girls U-14 Q/F) Janashree Saikia bt Meghna bhardwaj (6-0, 6-0), Debangana Barkataki bt Musqaan Suave (6-0, 6-1), Baishali Bora bt Pratikshaa Saikia (6-2, 6-2), Ishika Chakma bt Harshita Borah (6-4, 6-3). (Boys U-12, Q/F) Anchit Gogoi bt Roktim Gogoi (6-2, 6-3), Siddhant Datta bt Jeet Dutta (6-3, 7-5), Shahir Farhazd bt Varun A Kalita (6-1, 6-3), Debanga P Hazarika bt Arunesh Bora (6-1, 6-4). (Boys U-14, Q/F) Rishav Brahma bt Aayush Jay Sharmai (6-0, 6-0), Spandan Goswami bt Ayandeep Baruah (6-2, 6-1), Arnav P Das bt Rajdeep Singh (6-3, 6-1), Swagat Kr Baruah bt Avishrant Bhattacharyya (6-1, 6-4).

More in Entertainment
Similar Posts