Begin typing your search above and press return to search.

I-D karate from July 1

By The Assam Tribune
  • Facebook
  • Twitter
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Linkedin
  • Print
  • koo
  • Facebook
  • Twitter
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Linkedin
  • Print
  • koo
  • Facebook
  • Twitter
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Linkedin
  • Print
  • koo

GUWAHATI, June 27 - The Greater Guwahati Karate-Do Association will organise the 5th UKAA Lower Assam Zone Inter District Karate Championship on July 1 and 2 at the Beltola Puberun Sangha auditorium here. The Bongaigaon, Barpeta, Baksa, Darrang and Kamrup Districts have announced their teams today for the championship, stated a press note.

The teams: (Bongaigaon) Jiron Roy, Debasish Das, Jeet Sarkar, Subhashish Mazumdar, Hitesh Ch Ghosh, Manindra Basumatary, Chayan Chakraborty, Arnabjyoti Das, Balbir Sing, Irshad Ali, Bishnu Paul, Suraj Das, Nayanmoni Deka, Deepjyoti Mandal, Dipankar Das, Hemanta Sarma, SG Kaustav, Bhaswata Choudhury, Sukannya Bania, Ridhi Choudhury, Prekha Bania, Pallavi Sarma, Arini Sarma, Banasmita Mandal. (Barpeta) Irfan Habib, Sarhan Rasul, Ishad Ali, Dhritiman Ojha, Hifjur Rahman, Jaharul Islam. (Baksa) Mun Boro, Pankaj Basumatary, Binoy Boro, Pankaj Boro, Madhab Sahu, Bilingfang Basumatary,Kamal Pathak, Bishnu Boro, Rajdeep Boro, Bishnu Basumatary. (Darrang) Rahul Amin, Kaushik Nath, Nabajyoti Sarma, Deepjyoti Deka, Kalyanjyoti Nath, Nihar Ranjan Nath, Nikita Priyodarshani, Sima Kalita. (Kamrup) Abhinav Tamuli, Tanmoy Bharali, Alakesh Das, Dhanjit Pandey, Rohan Das, Gauranga Das, Bhargavjyoti Das, Ankurjyoti Das, Karanjit Das, Gautami Sinha, Liza Nayak & Banashmita Das.

More in Entertainment
Next Story
Similar Posts
I-D karate from July 1

GUWAHATI, June 27 - The Greater Guwahati Karate-Do Association will organise the 5th UKAA Lower Assam Zone Inter District Karate Championship on July 1 and 2 at the Beltola Puberun Sangha auditorium here. The Bongaigaon, Barpeta, Baksa, Darrang and Kamrup Districts have announced their teams today for the championship, stated a press note.

The teams: (Bongaigaon) Jiron Roy, Debasish Das, Jeet Sarkar, Subhashish Mazumdar, Hitesh Ch Ghosh, Manindra Basumatary, Chayan Chakraborty, Arnabjyoti Das, Balbir Sing, Irshad Ali, Bishnu Paul, Suraj Das, Nayanmoni Deka, Deepjyoti Mandal, Dipankar Das, Hemanta Sarma, SG Kaustav, Bhaswata Choudhury, Sukannya Bania, Ridhi Choudhury, Prekha Bania, Pallavi Sarma, Arini Sarma, Banasmita Mandal. (Barpeta) Irfan Habib, Sarhan Rasul, Ishad Ali, Dhritiman Ojha, Hifjur Rahman, Jaharul Islam. (Baksa) Mun Boro, Pankaj Basumatary, Binoy Boro, Pankaj Boro, Madhab Sahu, Bilingfang Basumatary,Kamal Pathak, Bishnu Boro, Rajdeep Boro, Bishnu Basumatary. (Darrang) Rahul Amin, Kaushik Nath, Nabajyoti Sarma, Deepjyoti Deka, Kalyanjyoti Nath, Nihar Ranjan Nath, Nikita Priyodarshani, Sima Kalita. (Kamrup) Abhinav Tamuli, Tanmoy Bharali, Alakesh Das, Dhanjit Pandey, Rohan Das, Gauranga Das, Bhargavjyoti Das, Ankurjyoti Das, Karanjit Das, Gautami Sinha, Liza Nayak & Banashmita Das.

More in Entertainment
Similar Posts