Top
Begin typing your search above and press return to search.

State athletes for jr national

By The Assam Tribune
  • Facebook
  • Twitter
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Linkedin
  • Print
  • Facebook
  • Twitter
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Linkedin
  • Print
  • Facebook
  • Twitter
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Linkedin
  • Print

GUWAHATI, Aug 22 - The Assam Athletic Association has selected athletes for the 29th East Zone Junior Athletics Championship which will be held at Kolkata on September 9 and 10.

The selected athletes are: (Boys U-14) Chiranjib Das, Aminul Islam, Sajal Das, Yubaraj Barman, Paragmani Kalita, Manoj Rabha. (Girls U-14) Puja Deka, Eashangi Bora, Sangita Devi, Najiya Sultana, Sarmila Basumatary, Prima Rabha. (Boys U-16) Madhurjya Saikia, Pallab Gogoi, Pranab Vaidya, Abutani Kutum, Abhijit Nath, Abid Qurasiya, Bilash Sarania, Hemanta Barbarua, Jishang Dihingia, Mintu Boro, Raktim Mohan, Bikram Das. (Girls U-16) Ambrika Nurzary, Krishna Bora, Nikita Priyadarshani, Riha Pegu, Trishna Phukan, Mayookhi Deka, Himadri Dohotia. (Boys U-18) V Bhaskar Rao, Aakash Verma, Santosh Bhagat, Samim Ahmed, Sanidul Islam, SK Zayed Ahmed, Dibakar Choube, Rajib Bramha, Sasank Tiwari, Arjun Pradhan, Rajan Singh, Raja Das. (Girls U-18) S Yasmin Laskar, Hima Das, Rajina Parwin, Rimpi Buragohain, Junumoni Devi, Oriri Partin, Rupali Gogoi, Nabanita Chetiya. (Boys U-20) Manash Gogoi, Subarna Kalita, Homen Kerketta, Dhanraj Chuta, Hari Atulananda Das, Princh Raj Mehera, Bijay Deka, Amar Shakti, Rubul Das, Pinku Barua, Ravikant Singh, Angan Darpan, Suman Barua, Jogesh Das. (Girls U-20) Nibedita Barman, Happy Gogoi, Sangeeta Bordoloi, Prerana Devi, Prancy Hazarika, Manoroma Barua, Anamika Chutiya, Sapna Thapa. (Officials) Kalyan Barman, Pranjal Barua, Suleman Menson, Manikanchan Nath.

More in Entertainment
Next Story
Similar Posts
State athletes for jr national

GUWAHATI, Aug 22 - The Assam Athletic Association has selected athletes for the 29th East Zone Junior Athletics Championship which will be held at Kolkata on September 9 and 10.

The selected athletes are: (Boys U-14) Chiranjib Das, Aminul Islam, Sajal Das, Yubaraj Barman, Paragmani Kalita, Manoj Rabha. (Girls U-14) Puja Deka, Eashangi Bora, Sangita Devi, Najiya Sultana, Sarmila Basumatary, Prima Rabha. (Boys U-16) Madhurjya Saikia, Pallab Gogoi, Pranab Vaidya, Abutani Kutum, Abhijit Nath, Abid Qurasiya, Bilash Sarania, Hemanta Barbarua, Jishang Dihingia, Mintu Boro, Raktim Mohan, Bikram Das. (Girls U-16) Ambrika Nurzary, Krishna Bora, Nikita Priyadarshani, Riha Pegu, Trishna Phukan, Mayookhi Deka, Himadri Dohotia. (Boys U-18) V Bhaskar Rao, Aakash Verma, Santosh Bhagat, Samim Ahmed, Sanidul Islam, SK Zayed Ahmed, Dibakar Choube, Rajib Bramha, Sasank Tiwari, Arjun Pradhan, Rajan Singh, Raja Das. (Girls U-18) S Yasmin Laskar, Hima Das, Rajina Parwin, Rimpi Buragohain, Junumoni Devi, Oriri Partin, Rupali Gogoi, Nabanita Chetiya. (Boys U-20) Manash Gogoi, Subarna Kalita, Homen Kerketta, Dhanraj Chuta, Hari Atulananda Das, Princh Raj Mehera, Bijay Deka, Amar Shakti, Rubul Das, Pinku Barua, Ravikant Singh, Angan Darpan, Suman Barua, Jogesh Das. (Girls U-20) Nibedita Barman, Happy Gogoi, Sangeeta Bordoloi, Prerana Devi, Prancy Hazarika, Manoroma Barua, Anamika Chutiya, Sapna Thapa. (Officials) Kalyan Barman, Pranjal Barua, Suleman Menson, Manikanchan Nath.

More in Entertainment
Similar Posts