Top
Begin typing your search above and press return to search.

Aleeko, Adrija bag TT titles

By Sports reporter
  • Facebook
  • Twitter
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Linkedin
  • Print
  • Facebook
  • Twitter
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Linkedin
  • Print
  • Facebook
  • Twitter
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Linkedin
  • Print

GUWAHATI, April 2 - Adrija Sarma and Aleeko Sujalo Hazarika won the women�s and men�s singles titles respectively in the All Guwahati Table Tennis Championship for the Saralabala Das and Mohan Chandra Das trophy, organised by the Guwahati Sports Association at the ABITA Centenary Indoor Stadium here.

In the team events, Hatigarh Indoor Stadium won the title defeating Rajbari AC in the girls� section while in the boys� category FCI emerged champions beating Green Valley.

Results (individual events): (Mini Cadet Girls) runner-up: Prachi Mazumder, winner : Bhumika Kaushik, (mini cadet boys) runner-up: Mayukh Barua, winner: Divyas R Roy, (cadet girls) runner-up: Syeda Dania Taski, winner: Harshita Das, (cadet boys) runner-up: Hriday Jyoti Sarma, winner : Shreyas Das, (sub jr girls) runner-up: Shirley Baruah, winner: Gargee Goswami, (sub jr boys) runner-up: Arka Kr Gogoi, winner: Bibek Rabha, (junior girls) runner-up: Sharmistha Das, winner: Krishangi Kashyap, (junior boys) runner-up: Arka Kr Gogoi, winner: Zubayur Arshad Barua, (women�s singles) runner-up: Gargee Goswami, winner: Adrija Sarma, (men�s singles) runner-up: Abhilash Bora, winner: Aleeko Sujalo Hazarika.

More in Entertainment
Next Story
Similar Posts
Aleeko, Adrija bag TT titles

GUWAHATI, April 2 - Adrija Sarma and Aleeko Sujalo Hazarika won the women�s and men�s singles titles respectively in the All Guwahati Table Tennis Championship for the Saralabala Das and Mohan Chandra Das trophy, organised by the Guwahati Sports Association at the ABITA Centenary Indoor Stadium here.

In the team events, Hatigarh Indoor Stadium won the title defeating Rajbari AC in the girls� section while in the boys� category FCI emerged champions beating Green Valley.

Results (individual events): (Mini Cadet Girls) runner-up: Prachi Mazumder, winner : Bhumika Kaushik, (mini cadet boys) runner-up: Mayukh Barua, winner: Divyas R Roy, (cadet girls) runner-up: Syeda Dania Taski, winner: Harshita Das, (cadet boys) runner-up: Hriday Jyoti Sarma, winner : Shreyas Das, (sub jr girls) runner-up: Shirley Baruah, winner: Gargee Goswami, (sub jr boys) runner-up: Arka Kr Gogoi, winner: Bibek Rabha, (junior girls) runner-up: Sharmistha Das, winner: Krishangi Kashyap, (junior boys) runner-up: Arka Kr Gogoi, winner: Zubayur Arshad Barua, (women�s singles) runner-up: Gargee Goswami, winner: Adrija Sarma, (men�s singles) runner-up: Abhilash Bora, winner: Aleeko Sujalo Hazarika.

More in Entertainment
Similar Posts